x
Geldlening en bewarend beslag in de praktijk (on demand)

Webinaire à la demande

Een geldlening komt vaak voor in de praktijk. Dat vereist niet alleen een goede kennis van de bijzondere regels die deze overeenkomst beheersen, maar ook van de manier waarop de invordering daarvan zo nodig veiliggesteld kan worden door een bewarend beslag.

De tijd is rijp om een praktijkgericht webinar on demand te organiseren over de private geldlening op interest en bewarend beslag in samenwerking met praktijkdeskundigen.

Deel 1. Geldlening op interest

Het lenen van geld komt voor in alle lagen van de maatschappij. Niet alleen kredietinstellingen, maar ook andere ondernemingen en privépersonen stellen frequent geldsommen ter beschikking aan een ander. Daar waar kredietinstellingen vaak beschikken over sterke modelovereenkomsten, is dat bij private geldschieters niet steeds het geval.

Aan de hand van praktijkgevallen zal tijdens dit eerste deel ingegaan worden op enkele prangende vragen en potentiële valkuilen bij het verstrekken van een geldlening op interesten, zoals:

  • Vallen private geldschieters onder dezelfde regels als deze die gelden voor kredietinstellingen (Anti-witwaswet, Consumentenkrediet, Wet KMO-Financiering, …)?
  • Waarop moet gelet worden bij het opstellen van een schriftelijke leningsovereenkomst?
  • Hoe wordt het bewijs geleverd van het bestaan van een mondelinge leningsovereenkomst en haar modaliteiten?
  • Wat is de duurtijd van een lening (bepaald, bepaalbaar of onbepaald) en welke invloed heeft dat op de verjaring?
  • Heeft de ontlener een transparantieplicht met betrekking tot de bestemming en aanwending van de gelden?

Aangezien een geldlening vaak wordt verstrekt in ruil voor interesten zal ook stilgestaan worden bij het volgende:

  • Wat is het belang van het vastleggen van een conventionele (remuneratoire) rentevoet?
  • Wanneer is er sprake van (burgerrechtelijke) woeker? Wat zijn de voorwaarden en wat leert de praktijk?
  • Wanneer kan de (verwijl)rentevoet gematigd worden?
  • Wanneer kan de loop van (verwijl)interesten geschorst worden, buiten gevallen van grote samenloop?

Deel 2. Bewarend beslag

Uit de praktijk blijkt dat een private geldschieter er niet steeds aan denkt om de terugbetalingsverbintenis van zijn schuldenaar te laten waarborgen door een persoonlijke of zakelijke zekerheid (zoals een borgstelling of hypotheek). Bij gebrek daaraan is het van belang om, bij betalingsproblemen, snel en efficiënt bewarend beslag te kunnen leggen.

Daarom zal tijdens dit tweede deel onder meer het volgende aan bod komen:

  • Het belang van proactiviteit en de beschikbare vermogensbronnen.
  • De klassieke voorwaarden voor bewarend beslag, gestoffeerd door recente rechtspraak, in het bijzonder over het opeisbaar en vaststaand karakter van de schuldvordering.
  • De bijzondere voorwaarden voor een bewarend beslag onder derden op eigen gezag en het verbod op (beslag)rechtsmisbruik.
  • Het onderscheid tussen beslag voor geldsomvorderingen en reële executie voor andere soorten vorderingen, met aandacht van het belang daarvan bij het afdwingen van de verkoop van een onroerend goed.
  • Het belang van een nauwkeurige en volledige verklaring van derde-beslagene.

2026

Piet François, Cedric Haspeslagh
211,75
Vreemdelingenrecht in kader van het OCMW na het regeerakkoord 2025-2029 (on demand)

Webinaire à la demande

Vreemdelingenrecht en OCMW-wetgeving zijn twee aparte regelgevingen maar kruisen mekaar vaak wanneer een vreemdeling in contact komt met een OCMW. Daarnaast is het vreemdelingenrecht constant in beweging waardoor het niet altijd eenvoudig is om door het spreekwoordelijke bos nog de bomen te zien …

Overeenkomstig het regeerakkoord 2025-2029 voorziet de regering in een aantal wijzigingen van de RMI-, OCMW- en Opvangwet. De wijzigingen hebben tot doel het recht op steun voor een grote groep nieuwkomers te beperken gedurende de eerste vijf jaar van hun verblijf en de steun voor personen met een beschermingsstatuut te koppelen aan een versterkt integratietraject. In de Opvangwet wordt de taakverdeling tussen Fedasil en de OCMW’s verduidelijkt en drie specifieke uitzonderlijke situaties waarin een verzoeker om internationale bescherming steun kan genieten opnieuw ingevoerd. Het spreekt voor zich dat deze nieuwe maatregelen een zeer grote impact zullen hebben op vreemdelingen en nieuwkomers.

Vandaar dit nieuwe webinar on demand waarbij de deelnemers een grondige bespreking krijgen van deze wijzigingen door een experte ter zake.

2026

Sofia Speybroeck
181,50
Gerechtsdeskundigen. Handboek juridische opleiding (vierde editie)

Livre

De wetten van 10 april 2014, 19 april 2017 en 5 mei 2019 hebben een fundamentele wijziging ingeleid in de werving, de aanstelling en de werking van de gerechtsdeskundigen. Voor het eerst worden zij erkend in hun hoedanigheid en mogen zij de titel dragen. Een van de voornaamste voorwaarden voor de erkenning als gerechtsdeskundige is een juridische opleiding van minimaal 36 uur over de gerechtelijke context waarin hij optreedt van zijn aanstelling tot de afhandeling van het dossier. Ook wordt aandacht besteed aan de toelatingsvoorwaarden en de deontologische verplichtingen.

Dit handboek komt tegemoet aan de behoefte van een volledige maar ook specifieke documentatie. Binnenin vindt de lezer een overzicht van alle juridische materies die hij of zij als gerechtsdeskundige moet beheersen. De auteurs hebben rekening gehouden met het feit dat het handboek bestemd is voor niet-juristen. Het werd dus geschreven in een leesbare taal, maar met oog voor het gebruik van de correcte terminologie.

Het handboek is bestemd voor alle kandidaat-gerechtsdeskundigen die een erkende juridische opleiding volgen. Het is ook een praktische handleiding voor de deskundigen die reeds actief zijn of eerder een opleiding hebben gevolgd maar hieromtrent nog een test moeten afleggen.

Zoals de minister van Justitie in zijn voorwoord stelt: “In de lange weg naar de verbetering van de kwaliteit en de verdere professionalisering van de gerechtsdeskundigen is de juridische opleiding een belangrijke stap. Dit handboek levert hiertoe een nuttige bijdrage.”

In de tweede editie werd ook de wetswijziging van 5 mei 2019 verwerkt. In de derde editie werden opnieuw een aantal recente wetswijzigingen en uitvoeringsbesluiten verwerkt.

2026

Toon Lysens, Didier De Buyst en Joost Beke
60
Alimentatie en echtscheiding 2026 (on demand)

Webinaire à la demande

We stellen u graag een klassieker voor: een waardevol wetgeving- en rechtspraakoverzicht, gebracht door Steven Brouwers, een gedreven docent en specialist in deze materie.

A) WETGEVING

  • Fiscale aftrek alimentatiegelden: van 80% naar 50%. Wat zijn de gevolgen voor bestaande overeenkomsten en vonnissen?
  • Nu ook de 'preferentiële toewijzing' van de gezinswoning voor wettelijke samenwoners.

B) RECHTSPRAAK

1) ALIMENTATIE

  • De verschillende facetten van de kinderalimentatie
    • Fiscaal co-ouderschap: mogen ouders overeenkomen wat zij willen?
    • De ‘obligatio’ en de ‘contributio’: niet zo vanzelfsprekend bij een meerderjarig kind.
    • Retroactiviteit van de bijdrage als er al een voorgaande titel is?
    • De plicht tot respect van het kind: kan de ene ouder dat opwerpen tegen de andere ouder?
    • Begroting van de bijdrage: de ‘dagdagelijkse uitgaven’ heffen mekaar wederzijds op tussen de ouders.
  • De uitkering na echtscheiding EOO: een onuitputtelijk contentieux
    • Kan het recht op een uitkering en het bedrag ervan al opgenomen worden in het huwelijkscontract?
    • Uitkering na echtscheiding onder de vorm van een gratis bewoning: kan dat?
    • Diverse aspecten van de begroting: o.a. de appreciatie van de ‘mogelijkheden’ en de impact van de ‘zware fout’ die doorslaggevend moet zijn.

2) ECHTSCHEIDING

  • Staat van de persoon
    • Hoger beroep louter om afstand te doen van een vonnis van echtscheiding: wat met de onbeschikbaarheid van de staat van de persoon.
  • Vereffening en verdeling
    • Een winnend lot uit de loterij: is dat eigen of gemeenschappelijk?
    • Kan de notaris die stilzit omdat hij niet geprovisioneerd werd, vervangen worden door de rechtbank?
    • De familierechtbank rechtstreeks vatten tijdens de verrichtingen van de vereffening-verdeling buiten de notaris om: wat zegt Cassatie?
    • De preferentiële toewijzing van de gezinswoning in een stelsel van scheiding van goederen.

Kortom onmisbaar voor iedereen voor wie deze materie op een praktische manier wil doorgronden – gestaafd met veel voorbeelden.

Er is uiteraard ook ruimte voorzien voor interactie en vragen.

2026

Steven Brouwers
181,50
Wandeling doorheen het Appartementsrecht op maat van de landmeter-expert (on demand)

Webinaire à la demande

Het Appartementsrecht voorziet in een uitgebreid en strikt kader voor eigenaars van een appartementskavel. Dit dwingende regime, dat ruim wordt toegepast in België, zorgt voor een vlot samenleven in een gebouw of project. Dit begint vaak bij goede afspraken, of, vertaald naar het Appartementsrecht, een duidelijk omschrijven van kavels, rechten en plichten. Het is dus cruciaal om hier zowel bij het begin als tijdens de appartementsmede-eigendom aandacht aan te spenderen.

Tijdens dit webinar on demand wordt het Appartementsrecht bevattelijk toegelicht volgens de levenscyclus van de appartementsmede-eigendom met focus op wat voor landmeters-experten van belang is:

  • het toepassingsgebied en eventuele uitzonderingen,
  • de nodige documenten en attesten,
  • beschrijven van de delen en de rechten en plichten van mede-eigenaars (met aandacht voor de ondersteunende voorafgaande handelingen zoals het quotiteitenverslag of de prekadastratie),
  • eventuele wijzigingen aan kavels, gemene delen en gevolgen voor het quotiteitenverslag,
  • de overdracht van kavels
  • en (kort) het einde van de appartementsmede-eigendom.

2026

Bram Maeschaelck
193,60
Klimaat, MER en omgevingsvergunningen (on demand)

Webinaire à la demande

Tot voor kort leek klimaat een thema dat in de meeste vergunningsaanvragen géén rol van betekenis speelde. Het was immers een globaal thema, terwijl bij omgevingsvergunningen enkel lokale hinder relevant is. In het zog van de zogenaamde tankstationrechtspraak is echter duidelijk geworden dat klimaat wel een prominente rol kan spelen als beoordelingscriterium bij omgevingsvergunningen. Maar nog belangwekkender was de rechtspraak die zich de voorbije jaren ontwikkelde omtrent de plek van klimaat bij milieueffectrapportage. Zo velden zowel het Internationaal Gerechtshof, het Hof van de Europese Vrijhandelsassociatie als het Europees Hof voor de Rechten van de Mensen interessante uitspraken en adviezen omtrent de rol van milieueffectrapportage bij fossiele projectontwikkelingen, zoals olie- en gasontginning. Ook het vraagstuk van de scope 3-emissies kreeg daar bijzondere aandacht.

2025 werd een jaar waarin ook in Vlaanderen meer duidelijk werd in welke mate aspecten inzake klimaatmitigatie en adaptatie binnen een MER of screening voor fossiele projecten aan bod dienen te komen. Arresten over de impact van projecten op ondergronds veen en bos illustreerden in welke mate ook veranderingen in landgebruik rekening dienen te houden met klimaat.

Tijdens dit webinar wordt de voornaamste rechtspraak op dit punt besproken en trekken we lessen voor de Vlaamse rechtspraktijk en het vergunningsbeleid.

2026

Hendrik Schoukens
175,45
Motiveren zonder controleren - 2de editie

Livre

Lijken je medewerkers te weinig gemotiveerd? Voor hun dagelijkse werk, voor die organisatieverandering, een saaiere taak, dat groot project ...? Of kan je zelf wel een motivatieboost gebruiken? Wanneer lukt het je niet om anderen en jezelf op het werk te motiveren? Schiet de bonus tekort en is het moeilijk om de juiste feedback te geven?

Motiveren zonder controleren werd, sinds zijn verschijning in 2021, maar liefst zeven keer herdrukt. Die brede en blijvende belangstelling vormde de aanleiding voor deze licht herwerkte editie, waarin met zorg enkele kleine aanpassingen werden aangebracht.

Dit boek vertelt leidinggevenden, managers, bedrijfsleiders, hr-medewerkers, preventieadviseurs en iedereen die beter en efficiënter wil motiveren, meer over de zelfdeterminatietheorie (ZDT) van Deci en Ryan. ZDT spreekt vooral aan omdat het een praktisch bruikbare theorie is: je kan ermee aan de slag om je team en de hele organisatie niet alleen ‘meer’, maar vooral ook ‘beter’ te motiveren.

Op basis van deze principes en aan de hand van oefeningen en voorbeelden uit de praktijk komt een hele set van tools aan bod die je op weg zetten om anderen en jezelf op het werk te motiveren – en niet zomaar motiveren, maar zonder te controleren. Zo voelen medewerkers zich een pak beter in hun vel, is er minder kans op stress, burn-out en verloop, en zullen ze beter presteren. Het hoeft verder geen betoog dat dat alles zorgt voor een boost voor de medewerkers én de organisatie!

2026

Anja Van den Broeck, Hermina Van Coillie
29
De kracht van AI voor uw gemeente (on demand)

Webinaire à la demande

Sneller, slimmer en menselijker bestuur

Artificiële intelligentie (AI) biedt uw organisatie de mogelijkheid om efficiënter te werken, betere beslissingen te nemen en inwoners gerichter te bedienen. Slimme systemen leren van de aanwezige gegevens en ondersteunen bij uiteenlopende taken zoals het beantwoorden van vragen, het verdelen van meldingen en het opzoeken van informatie. Het resultaat: tijdswinst en een hogere kwaliteit van dienstverlening.

Uw gegevensbestanden als fundament

Uw gemeente beschikt over een rijkdom aan informatie over inwoners, bedrijven, processen en financiën. Wanneer deze data actueel, correct en goed beschermd zijn, vormen ze een sterke basis voor veilig en verantwoord werken met AI. Het is belangrijk om duidelijke rollen te definiëren en heldere afspraken te maken over privacy. Zo zet u de eerste stap naar een betrouwbare inzet van AI.

Concrete voordelen voor uw organisatie

  • Kortere wachttijden en snellere afhandeling van meldingen
  • Betere beleidskeuzes op basis van heldere analyses en dashboards
  • Meer tijd voor persoonlijk contact met inwoners die digitale hulp nodig hebben

Blijf dicht bij uw inwoners

Hoewel AI routinetaken overneemt, blijven mensen aan het roer staan. Medewerkers krijgen meer ruimte om burgers op een warme en persoonlijke manier te helpen, vooral diegenen die minder digitaal vaardig zijn. Transparantie over welke gegevens worden gebruikt en waarom, vergroot het vertrouwen en stimuleert de participatie van inwoners.

Zet nu de volgende stap

Wilt u uw gemeente toekomstbestendig maken met AI? Volg dan onze praktische opleiding en ontdek hoe u AI veilig, effectief en mensgericht inzet in uw organisatie.

2026

 Peter Plas, Axel Beelen
121
De rechtspositie van de onterfde reservatair & andere ‘buitenbeentjes’ in de vereffening-verdeling (on demand)

Webinaire à la demande

Reservataire erfgenamen zijn erfgenamen die volgens de wet recht hebben op een minimaal deel van de erfenis. Door de inwerkingtreding van het hervormde erfrecht op 1 september 2018, wordt die reserve niet langer in natura beschermd, maar wel in waarde. In de hypothese van een ontervend testament, leidt deze fundamentele wijziging tot gevolgen die de wetgever niet lijkt te hebben voorzien. De onterfde reservatair verliest immers zijn zakenrechtelijke aanspraken in de erfboedel.

Tijdens het eerste luik van dit webinar brengen we die onvoorziene gevolgen in kaart. We ontrafelen de rechtspositie van de onterfde reservatair en we kijken ook of en hoe die nadelige gevolgen kunnen worden opgevangen.

Het tweede luik van het webinar snijdt een gans andere topic aan, nl. welke rechtspositie andere buitenbeentjes in de vereffening-verdeling bekleden. Zo belichten we de actiemogelijkheden van schuldeisers van een deelgenoot, evenals de vraag of andere derden (niet-deelgenoten) in de vereffening-verdeling kunnen worden betrokken.

Deel 1 De onterfde reservatair:

  • Het belang van de libellering van het testament.
  • Is de onterfde reservatair nog een deelgenoot?
  • Wat kan/moet de notaris doen?
  • Hoe kan de onterfde reservatair zijn rechten als ‘buitenbeentje’ beter vrijwaren?
  • Behoort een bewarend beslag tot de mogelijkheden?
  • Korte bespreking van de wet van 18 juni 2025.

Deel 2 Andere “buitenbeentjes” in de vereffening-verdeling (schuldeisers, beweerdelijk begiftigde derden, etc.):

  • Kunnen betwiste schuldvorderingen binnen de vereffening-verdeling worden beslecht?
  • Hoe ver rijkt het mogelijke verzet van schuldeisers tegen de verdeling buiten hun aanwezigheid?
  • Kan een schuldeiser opkomen tegen een reeds voltrokken verdeling?
  • Wat met de zijdelingse vordering?
  • Wat met paulianeuze erfkeuzes?
  • Kan men een derde niet-deelgenoot (bvb. een beweerdelijk begiftigde derde) in de V-V betrekken?

2026

Sibylle Tallieu
199,65
Verzekeringen in de bouw update 2026 (on demand)

Webinaire à la demande

Onverwachte gebeurtenissen, onvoorziene omstandigheden, concrete schadegevallen, verkeerde inschattingen en foutieve berekeningen binnen het bouwgebeuren hebben meestal, rechtstreeks of onrechtstreeks, een financiële weerslag.

Vaak rekenen de deelnemende bouwpartners daarbij op de tussenkomst van de verzekeringen.

Welke kosten en verliezen binnen het bouwgebeuren zullen door welke verzekeraar(s) worden gedragen en welke (meestal) niet tot nooit? Wat waarborgt een ABR-verzekering, de BA-verzekering van de aannemer, de controleverzekering, een polis onder de Wet Peeters-Borsus en onder de Wet Peeters-Ducarme?

Dit webinar on demand is bedoeld om een globaal overzicht en algemeen kader te schetsen van de meest voorkomende verzekeringen die we binnen het bouwgebeuren kunnen inschakelen. Wat is hun doelstelling en finaliteit? Vanuit welke invalshoek kijkt de verzekeraar? Hoe verhouden die diverse verzekeringspolissen zich onderling? Wat zijn uitgestelde bouwkosten en wat doen verzekeraars daarmee? Wat is de rol van de verzekeringsmakelaar en de verzekeringsexpert bij een schadegeval?  hoe zit het met de verjaring binnen het verzekeringsgebeuren? Wat is de impact van Boek 6 BW op de lopende polissen ? Dekt de verzekeraar de gevolgen van abnormale burenhinder?

Kortom, onmisbaar voor ieder die nood heeft aan een overzicht van de basisprincipes en beginselen in combinatie met een update inzake actuele aandachtspunten

 

2026

Robert Bernard
181,50
Jacht anno 2026 (on demand)

Webinaire à la demande

Wegens de populatietoename van het everzwijn in Vlaanderen staat de jacht opnieuw op een keerpunt. Er wordt inderdaad stevig gedebatteerd over de wijze waarop een modern wildbeheer kan samengaan met de omgevingsrust van mens en dier. De jachtsector wijst al enige tijd in de richting van het everzwijn wegens het omwoelen van tuinen, aanrijdingen in het verkeer en het verontrusten van sporters en wandelaars. Om de bejaging van het everzwijn efficiënter te laten verlopen pleit Hubertus Vereniging Vlaanderen dan ook al jarenlang voor een legalisatie van geluiddempers en nachtzichtrichtkijkers voor jagers. En men heeft zijn slag thuisgehaald, want in de zomer van 2025 werd een wetsvoorstel hieromtrent definitief goedgekeurd. Daarnaast waren er echter ook negatieve adviezen, wat leidde tot een grondig debat in de Kamer …

De tijd is dus rijp voor een nieuw webinar, waarbij die Keure opnieuw een mooi actueel programma voorschotelt waarbij alle belangrijke actoren uitgenodigd zijn.

We starten met een sessie over cultuurvolgers in Vlaanderen, dieren waarbij de verspreiding sterk gecorreleerd is aan de verspreiding van de mens. Nadien gaan we op zoek waar en wanneer dieren concreet actief zijn – met focus op het everzwijn. Na de netwerklunch gaat de focus naar aandachts- en knelpunten voor Hubertus Vereniging Vlaanderen. Nadien volgt een boeiend rechtspraakoverzicht inzake jacht en wapens. En tot slot trekken we bijna een anderhalf uur uit voor een constructieve discussie over de uitwerking van deze wetswijziging inzake geluiddempers en nachtzichtrichtkijkers voor de jacht tussen een voor- en tegenstander, maar uiteraard hebben de deelnemers ook inspraak.

Onmisbaar leermoment voor iedereen die professioneel en/of privé met jacht te maken heeft.

Ontdek hier verder het complete programma.

2026

Edwin De Baene, Luc Ledoux, ...
193,60
Monumenten, Landschappen & Archeologie (M&L) - Jaargang 2026 - nr. 1

Revue

In het eerste nummer van jaargang 2026 van het tijdschrift M&L kan u deze boeiende artikels vinden:

  • Editoriaal. 45 jaar M&L (Marjan Buyle)
  • Burgerinitiatief zorgt voor een dorpsplein. De herbestemming van de kloostersite in Meer (Frans Horsten)
  • De linde van Issegem: naar een b(l)oeiende toekomst (Virginie Peeters)
  • Het project Spoorpark in Antwerpen. Van historisch transportknooppunt naar groene long (Carlo De Caluwe, Karolien Janssens, Christophe Lambrechts en Ann Meirlaen)
  • Summaries
  • M&L-Krant

Wil u zich abonneren op het tijdschrift Monumenten, Landschappen & Archeologie (M&L)? Ontdek hier onze abonnementsformules.

2026

26
Jouw gedrag doet ertoe!

Livre

Nee, een gewoon managementboek is dit niet. Bekijk het als een soort ‘managementverhalenbundel’, een verzameling van teksten met als gemeenschappelijke deler het thema van gedrag op de werkvloer. Met af en toe een zelfgemaakt gedichtje ertussen. Met enkele korte bijdragen van mensen uit het werkveld. Met oefeningen die je in je eigen organisatie kunt gebruiken. En heel bijzonder is dat een deel van de opbrengst van dit boek naar onderzoek van KU Leuven gaat, geleid door Lode Godderis, die trouwens ook het voorwoord van dit boek heeft geschreven. Dit onderzoek zoekt uit welke stappen en samenwerkingen nodig zijn opdat mensen na ziekte succesvol en blijvend kunnen terugkeren naar hun werk. Dit boek aanschaffen betekent dan ook dit onderzoek steunen.

Mijn favoriete thema’s komen uitvoerig aan bod: leiderschap, bedrijfscultuur, waardering, welzijn, engagement en communicatie. Met een soms confronterende ondertoon of een luchtige insteek nodig ik jou uit om te reflecteren over jouw gedrag op de werkvloer. Wat betekent dit voor jou? Wat betekent dit voor jouw collega’s? Wat betekent dit voor jouw organisatie? Je hoeft niet te geloven wat ik allemaal schrijf. Ik ben al blij dat je over de dingen wilt nadenken, misschien kom je toch tot nieuwe inzichten. Mijn dank alvast voor jouw steun aan het onderzoek van Lode Godderis.

2026

Ludo Verstraete
25
Concessies anno 2026 (on demand)

Webinaire à la demande

Havens, casino’s, parkeergarages, straatmeubilair, … niet zelden gebruiken overheden concessies of vergelijkbare contracten om een private partner aan te stellen. Een concessie houdt in dat een ondernemer het exclusieve recht krijgt om een bepaalde activiteit te verrichten en worden andere ondernemers uitgesloten.

Tijdens deze studienamiddag gaan we op een praktijkgerichte manier in op een aantal actuele kwesties zoals:

  • Kwalificatie van concessies en andere contracten
  • Inzichten uit Nederland inzake de organisatie van de verdeling van schaarse rechten
  • De organisatie van een transparante bevragingsprocedure
  • De domeinconcessie vs het nieuwe boek goederenrecht

Dit is dé gelegenheid om kennis te delen en praktische handvatten te krijgen voor het efficiënt omgaan met actuele vraagstukken inzake concessies en tussendoor te netwerken.

2026

Steven Van Garsse, Kris Wauters, ...
181,50
Patrimonium 2025 zonder publicatie (on demand)

Webinaire à la demande

De reeks Patrimonium beoogt een jaarlijkse stand van zaken weer te geven in het domein van het familiaal vermogensrecht waarbij eveneens aandacht wordt geschonken aan de relevante fiscale bepalingen. Patrimonium 2025 vormt het (maar liefst) twintigste boekdeel van deze reeks. Het eerste deel van dit praktische boek bevat een kroniek rechtspraak en rechtsleer. Het tweede deel geeft een overzicht van nieuwe wetgeving en wetsvoorstellen. In het derde deel worden tien actuele en voor de praktijk relevante vragen beantwoord. In het vierde deel worden enkele recente ontwikkelingen in Engeland en Wales, Frankrijk en Nederland geanalyseerd. Bij wijze van epiloog worden ten slotte enkele beschouwingen over de genderpensioenkloof geformuleerd.

Uit de bijdragen van deze publicatie hebben we enkele actuele onderwerpen geselecteerd die op een praktische manier worden toegelicht tijdens een webinar on demand gebracht door experten in de materie.

Volgende topics komen aan bod:

  • Actualia relatievermogensrecht, met bijzondere focus op vereffening en verdeling
  • De inkorting in natura
  • Actualia giften, zowel burgerlijk als fiscaal
  • Overdracht van vastgoed na de hervorming van het fiscaal gunstregime voor familiebedrijven

Dit webinar on demand - ondertussen een klassieker geworden – vormt een perfecte aanvulling op het boek en is een absolute aanrader voor iedereen die op de hoogte wil zijn en blijven van de laatste ontwikkelingen inzake het familiaal vermogensrecht.

2026

Dhr. Sven Mosselmans, dr. Els Vyncke, ...
133,10
Hervorming persoonlijke zekerheden (on demand)

Webinaire à la demande

Tijdens dit actuele webinar komen de recente hervormingen en knelpunten rond persoonlijke zekerheden zoals borgtocht, en autonome garantie aan bod, maar ook bijzondere bepalingen inzake consumentenborgtocht. Op 11 juli 2025 werd nl. Titel 1 van Boek 9 van het Burgerlijk Wetboek gepubliceerd in het Belgisch Staatsblad. Deze nieuwe bepalingen over persoonlijke zekerheden traden in werking op 1 januari 2026.

De docenten vatten de krachtlijnen samen van de nieuwe wettelijke regeling inzake borgtocht en besteden bijzondere aandacht aan de consumentenborg. Bovendien gaan ze gedetailleerd in op de verhouding tussen de nieuwe regeling inzake consumentenborg en de wettelijke bepalingen van boek VII WER inzake het gereglementeerd krediet. Daarnaast wordt ook de link gelegd met andere relevante wetgeving, met oog voor recente rechtspraak en praktijkproblemen bij contractuele zekerheidstellingen.

Onmisbaar voor iedereen die mee wil zijn én blijven inzake deze nieuwe wetgeving.

2026

Jasmine Malekzadem en Dominique Blommaert
199,65

Restez au courant…

Grâce à la lettre d’information, vous recevrez des informations sur
les nouvelles publications, actions, solutions digitales et formations.