Het btw-statuut van lokale besturen en vzw’s (VOD)

2025
Stefan Ruysschaert

Deze opleiding gaat over het btw-statuut van lokale besturen en vzw’s en dan specifiek over de vraag wanneer steden, gemeenten/OCMW’s en vzw’s btw moeten aanrekenen en wanneer niet. Tegelijk volgt hier dan ook de vraag naar het recht op aftrek van de voorbelasting.

Ook de intracommunautaire aankopen of grensoverschrijdende diensten komen aan bod met de verplichting tot het indienen van een bijzondere btw-aangifte.

Lokale besturen zijn immers in de praktijk meestal gedeeltelijke btw-belastingplichtigen. Zij passen de aftrek toe volgens het werkelijk gebruik. Vzw’s zijn in de praktijk vaak gemengde btw-belastingplichtigen en passen de aftrek toe volgens een algemeen verhoudingsgetal of volgens het werkelijk gebruik.

Wordt o.m. behandeld:

  • Verhouding tussen artikel 6 en artikel 44 W.BTW
  • Het statuut van hulpverleningszones
  • Intergemeentelijke samenwerkingsverbanden en kostendelende verenigingen
  • Is er btw op de terbeschikkingstelling van personeel door lokale besturen?
  • Wat bij grensoverschrijdende handelingen met lokale besturen en vzw’s? Hoe moet men de bijzondere btw-aangifte invullen? Wanneer en hoe moet een lokaal bestuur of vzw een btw-nummer aanvragen?
  • Wat houdt de verlegging van de heffing in voor werk in onroerende staat?
  • Welke zijn de btw-gevolgen van gratis handelingen verricht door lokale besturen?
  • Wat zijn de regels inzake opeisbaarheid van de btw bij handelingen met lokale besturen?
  • Frequently Asked Questions: overzicht
  • Economische activiteiten waarvoor een openbaar bestuur altijd btw-belastingplichtige is
  • De btw-belastingplicht van vzw’s en de reikwijdte van de btw-vrijstellingen in de sportieve en culturele sector
  • Kostendelende verenigingen
  • Subsidies en het recht op aftrek van lokale besturen en vzw’s

Uiteraard is er ook ruimte voor vragen en interactie.

175,45

Beschikbaar
Vul het formulier in en klik op "IN WINKELMANDJE".

Deze opleiding gaat over het btw-statuut van lokale besturen en vzw’s en dan specifiek over de vraag wanneer steden, gemeenten/OCMW’s en vzw’s btw moeten aanrekenen en wanneer niet. Tegelijk volgt hier dan ook de vraag naar het recht op aftrek van de voorbelasting.

Ook de intracommunautaire aankopen of grensoverschrijdende diensten komen aan bod met de verplichting tot het indienen van een bijzondere btw-aangifte.

Lokale besturen zijn immers in de praktijk meestal gedeeltelijke btw-belastingplichtigen. Zij passen de aftrek toe volgens het werkelijk gebruik. Vzw’s zijn in de praktijk vaak gemengde btw-belastingplichtigen en passen de aftrek toe volgens een algemeen verhoudingsgetal of volgens het werkelijk gebruik.

Wordt o.m. behandeld:

  • Verhouding tussen artikel 6 en artikel 44 W.BTW
  • Het statuut van hulpverleningszones
  • Intergemeentelijke samenwerkingsverbanden en kostendelende verenigingen
  • Is er btw op de terbeschikkingstelling van personeel door lokale besturen?
  • Wat bij grensoverschrijdende handelingen met lokale besturen en vzw’s? Hoe moet men de bijzondere btw-aangifte invullen? Wanneer en hoe moet een lokaal bestuur of vzw een btw-nummer aanvragen?
  • Wat houdt de verlegging van de heffing in voor werk in onroerende staat?
  • Welke zijn de btw-gevolgen van gratis handelingen verricht door lokale besturen?
  • Wat zijn de regels inzake opeisbaarheid van de btw bij handelingen met lokale besturen?
  • Frequently Asked Questions: overzicht
  • Economische activiteiten waarvoor een openbaar bestuur altijd btw-belastingplichtige is
  • De btw-belastingplicht van vzw’s en de reikwijdte van de btw-vrijstellingen in de sportieve en culturele sector
  • Kostendelende verenigingen
  • Subsidies en het recht op aftrek van lokale besturen en vzw’s

Uiteraard is er ook ruimte voor vragen en interactie.

Deelnameprijs

Het inschrijvingsgeld voor het webinar bedraagt 145 euro (excl. 21% btw) / 175,45 euro (incl. 21% btw) en omvat:

  • de deelname aan het webinar
  • de documentatie


Beschikbaarheid

Op het moment dat u het on demandwebinar start, hebt u nog 48 uur de tijd om dit te bekijken. Daarna hebt u geen toegang meer tot het webinar.

Annuleren

Annuleren kan enkel binnen de 14 dagen na inschrijving, tenzij de opleiding binnen deze 14 dagen doorgaat, dan valt de einddatum van deze annulatie uiterlijk 5 dagen voor de opleidingsdatum. In geval er niet ingeschreven werd via webshop, wordt in dat geval steeds 15 euro aangerekend als annulatiekost. Kosteloos een vervanger aanduiden kan altijd.

Anderen bekeken ook

Blijf op de hoogte van relevante informatie, recente publicaties en opleidingen.
Schrijf u in op onze nieuwsbrief.

Nieuwsberichten

Blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen en nieuwe updates.