Mol en beer op reis
Vanaf september leren mol en beer hun vriendjes in het 1e leerjaar lezen. In februari genieten ze van een welverdiende vakantie. Maar … mol en beer vergeten jouw leerlingen niet. Graag sturen ze je postkaarten om te vertellen over hun vrolijke avonturen.
Ontvang leuke postkaarten
Geef je les in het 1e leerjaar en wil je de avonturen van mol en beer graag volgen met je leerlingen? Tot 26 februari 2026 kon je de postkaarten op papier aanvragen. Heb je de aanvraag gemist? Je vindt de nieuwe postkaart van de maand vanaf eind februari ook maandelijks digitaal terug onder de gratis Lesinspiratie-tegel voor het 1e leerjaar op Kabas. Bovendien ontdek je er ook nog de postkaarten en dus de bestemmingen van vorig schooljaar.
Mol en beer
Mol en beer is onze methode aanvankelijk lezen voor het 1e leerjaar. Leren lezen vraagt een specifieke aanpak, maar moet vooral leuk zijn! Daarbij helpen de themafiguren mol en beer je leerlingen heel graag. Zowel op papier met heel veel klassikaal en extra materiaal, als digitaal met een hun eigen virtuele wereld: het dorp van mol en beer.
Ken je Luna al?
De methode aanvankelijk lezen mol en beer is uitstekend te combineren met onze methode schrift voor het 1e t.e.m. 3e leerjaar: Luna. De behendige ruimtevaarder Luna ziet schrijfonderwijs als bewegingsonderwijs: ze leert leerlingen schrijven vanuit beweging. De methode voorziet aangepast materiaal voor zowel links- als rechtshandigen en heeft een eigen unieke schrijfapp.